Hedge Fon Yöneticisi: Bitcoin Bu Yıl Bu Zirveyi Görebilir!

Lider kripto para Bitcoin’in merakla beklenen halving etkinliğine sayılı günler kaldı. Piyasa oyuncuları ve yatırımcılar bu olayı sabırsızlıkla bekliyor. Halving’le BTC’nin üretimi yarıya inecek. Uzmanlar ve analistler bu deflasyonist gelişmenin fiyat üzerinde önemli etkisi olacağını söylüyor. Morgan Creek Capital Management’ın CEO’su ve CIO’su Mark Yusko da benzer bir düşünceye sahip. Bu bağlamda Yusko, Bitcoin için bu yıl 2X’lık bir fiyat hedefi veriyor.

Bitcoin 150 bin dolara mı gidiyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin’in fiyatı yılın başından bu yana yüzde 60’ın üzerinde artış gösterdi. Bu süreçte BTC, 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.050 doları aşmayı başardı. Böylece, 74.000 dolarlık yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) kaydetti. Bu dönüm noktasının en etkileyici bir yanı var. Bu da son zirvenin şimdiye kadar dördüncü halving’ten önce gelmiş olması. Çünkü bu ilk kez oluyor.

BTC’nin halving olayına sadece bir ay kaldı. Bu tarihi olayı beklerken yükseliş tahminlerinin sayısı artmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de Morgan Creek Capital Management’ın CEO’su ve CIO’su Mark Yusko’dan geldi. Yusko, 2024 için fiyat hedefi olarak 150.000 doları işaret ediyor. Yusko CNBC’nin Fast Money programında kripto piyasası ve Bitcoin hakkındaki görüşlerini açıkladı.

Mark Yusko: Bitcoin, altının daha iyi bir şekli!

Mark Yusko, Bitcoin’in diğer kripto paralara göre avantajlarına vurgu yapıyor. Ayrıca, altınla kıyaslandığında BTC’nin sahip olduğu değerlere dikkat çekiyor. Bu bağlamda Yusko, “Bitcoin kraldır. Baskın bir token. Altının daha iyi bir şekli.” diyor.

Yusko’ya göre, Amerika’daki spot Bitcoin ETF‘leri BTC’nin yıllık yükselişinin arkasındaki birincil faktör. Hatırlayacağınız üzere, SEC, spot Bitcoin ETF’lere Ocak ayında onay verdi. Gerçekten de bu finansal ürünler yatırımcılardan büyük talep gördü. Zira işlemlerin ilk iki buçuk ayında kayda değer net girişler kaydetti.

Bitcoin Sıçradı: 4 Analist Hedeflerini Açıkladı!

Daha uzun vadede daha yüksek fiyat: 700 bin dolar!

Mark Yusko, BTC için büyüme için hala daha fazla alan olduğunu söylüyor. Bu görüşünde, özellikle Nisan’da gerçekleşmesi planlanan halving olayı da önemli rol oynuyor. Yusko, “Büyük hareket halving sonrasında gerçekleşir. Yıl sonuna doğru daha parabolik hale gelmeye başlar. Ve tarihsel olarak halving’ten yaklaşık dokuz ay sonra, yani Şükran Günü ve Noel’e doğru, bir sonraki ayı piyasasından önce fiyatların zirveye ulaştığını görürüz.” diyor.

Daha geniş perspektiften baktığında Yusko, BTC’nin önümüzdeki on yıl içinde fiyatını 10 kat artırabileceğini öngörüyor. Bu da Bitcoin’in yaklaşık 700.000 dolar değerinde olacağı anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x