İzmir ve İstanbul’da PKK operasyonu

İstanbul’da terör örgütü PKK’nın siyasi alan yapılanması içerisinde faaliyet gösteren 21 şüpheli 25 adrese düzenlenen operasyonla yakalandı.

İzmir’de de 2 Nisan’daki izinsiz gösteride görevli memura mukavemette bulundukları ve yaralama olayına karıştıkları iddiasıyla 14 şüpheli gözaltına alındı. 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından 2 Nisan Salı günü akşam saatlerinde Konak ilçesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde ve çevresinde düzenlenen izinsiz gösteriyle ilgili bazı şüphelilere yönelik inceleme başlatıldı.

GÖRÜNTÜLERDEN TESPİT EDİLDİ 

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet, görevli memura direnme ve yaralama suçlarına karıştıkları belirlenen şüphelilerin tespitine yönelik kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, kolluk kuvvetlerine taş, sandalye, kül tablası ve flama sopasıyla saldıran 19 şüpheliyi tespit etti. Düzenlenen operasyonla 14 şüpheli gözaltına alındı, 5 şüphelinin yakalaması için çalışmalar sürüyor.

İzmir’de 2 Nisan’daki izinsiz gösteride PKK’yı övücü ve destekleyici slogan attıkları ve güvenlik güçlerine taşla saldırdıkları suçlamasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 2’si tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x