Microsoft oyun sistemini değiştiriyor, oynadıkça kazanacaksınız

Xbox, oyuncuları için sunduğu ödül sistemini köklü bir şekilde yeniliyor. Artık kullanıcılar, oyun oynayarak ve çeşitli etkinliklere katılarak puan kazanabilecek; bu puanlarla hediye kartları, oyun içi içerikler ve çok daha fazlasına ulaşmanın kapıları aralanıyor. Basitleştirilmiş bu yeni sistem, daha fazla oyuncunun ödüllere kolayca erişimini sağlamayı amaçlıyor ve Xbox dünyasında geçirilen her anın değerini artırıyor.

Xbox Ödülleri sistemi, kullanıcıların puan kazanmasını kolaylaştıracak şekilde yeniden yapılandırıldı. Şirketin haber sitesinde duyurulduğu üzere, kullanıcılar artık mevcut puanlarını ve üstlenmeleri gereken görevleri görebilecekleri bir ödül merkezine erişebilecekler. Bu görevler, oyun oynamaktan Microsoft Bing’de arama yapmaya kadar değişiyor.

Başlamak için, Microsoft hesabınızla giriş yapmanız ve konsolunuzda veya mobil ya da PC’nizdeki Xbox uygulaması üzerinden ödül merkezini ziyaret etmeniz gerekiyor. Her şeyi ayarladıktan sonra, Microsoft Mağazası’ndan oyun ve diğer “uygun öğeleri” satın alarak, oyun oynayarak, görevleri tamamlayarak ve benzeri etkinliklerle puan kazanmaya başlayacaksınız.

Biriktirdiğiniz puanlar, Xbox Hediye Kartları, çekiliş girişleri, donanım veya belirli kuruluşlara bağışlar için kullanılabilir. Unutmayın ki, görevler ve uygun ödüller bölgenize bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yeni Ödül sistemi şu anda Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Singapur, İspanya, İsveç, Tayvan, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilir.

Microsoft oyun sistemini değiştiriyor, oynadıkça kazanacaksınız

Shop & Earn hakkındaki haber gönderisine göre, “uygun dijital satın alımlarda harcanan her dolar için 20 puana kadar” kazanabilirsiniz, bu da mevcut Microsoft Mağazası seviyenize bağlıdır. Bu potansiyel avantajın sadece Xbox Game Pass Ultimate üyesiyseniz geçerli olduğunu aklınızda bulundurun.

Xbox Ödülleri, geçen yıldan bu yana büyük bir değişim içinde, en büyük değişikliklerden biri bu yılın Ocak ayında gerçekleşti. O güncellemede, görevler ana konuydu, mevcut görev sayısı ve her biri için verilen puanlar önemli ölçüde değişti.

Xbox Ödülleri sisteminin en son güncellemesine alışmaya başladıkça, puanların, 18 ay boyunca kazanma veya kullanma aktivitesi olmadığında sona ereceğini unutmayın. Bu nedenle, biriktirdiğiniz puanları kaybetmek istemiyorsanız arada bir giriş yaparak mevcut durumunuzu kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x