Star Wars’un çocuk yıldızı Jake Lloyd akıl hastanesine kaldırıldı!

Çocuk yıldız olarak Star Wars film serisiyle tanınan Jake Lloyd’un 10 aydır ruh sağlığı merkezinde tedavi gördüğü ortaya çıktı. Jake Lloyd hakkında Scripps News’e röportaj veren annesi Lisa Lloyd, oğlunun ruh sağlığı hakkında bilgi verdi.

“HANGİ GERÇEKLİĞİN İÇİNDE OLDUĞUNU BİLMİYORUM”

Lisa Lloyd, “Jake lisede bazı sorunlar yaşamaya başladı. Gerçekler hakkında konuşmaya başladı. Bu gerçeklikte mi, yoksa farklı bir gerçeklikte mi yaşadığını bilmiyordu. Yapmam gerekip gerekmediğini bile bilmiyorum. Hangi gerçekliğin içinde olduğumu bilmiyorum” dedi.

PARANOİD ŞİZOFRENİ TEŞHİSİ!

Sürekli birileri tarafından takip edildiğini düşündüğünü söyleyen Jake Lloyd’a 2008 yılında paranoid şizofreni teşhisi kondu. Hasta olduğunu düşünmediği için ilaçlarını almayı reddeden Jack için işler zamanla daha da kötüleşti.

“ARABAYI DURDURMAMI SÖYLEDİ”

Anne Llody’un ifadesine göre Jake, birlikte yemek almaya çıktıkları bir gün kelimenin tam anlamıyla bir çöküş yaşadı. Lisa Lloyd, o gün yaşadıklarını şöyle anlattı:

Arabayla üç şeritli bir yolun orta şeridinde ilerlerken Jake birden bana arabayı durdurmamı söyledi. Orta şeritte durdum. Tabii ki trafikte büyük bir krize neden olduk. O sırada bazı sürücüler polisi aradı. Kargaşa çıkınca hemen polis geldi. Jake’e bazı sorular sormaya başladı.

18 AY TEDAVİ GÖRECEK

Lisa Lloyd, oğlunun o gün polislerle konuştuğunu ama hiçbir mantıklı cümle kuramadığını anlattı. Hastaneye götürülen Jake için yapılan değerlendirme sonucunda 18 aylık bir tedavi için hastaneye yatırılmasına karar verildi.

Jake Lloyd’un durumunun şu anda beklediğinden daha iyi olduğunu söyleyen Lisa Lloyd, oğlunun eskisine göre daha sosyal ve dışa açık biri haline gelmeye başladığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x